FANDOM


GTATURKEY.WİKİA.COM - Türkiye'nin İlk GTA Wikia'sıEdit

gtaturkey.wikia.com, sizlere GTA Serisi hakkında en kaliteli bilgileri sunmayı amaçlıyor. Ayrıca sizde bizlere destek olarak Wikia'mıza katkı sağlayabilirsiniz. Eğer bizlere katkıda bulunmak istiyorsanız yapmanız gerekenler bilgi vermek istediğiniz sayfaya girip "eğer sayfa korumada değilse" Düzenle diyerek istediğiniz bilgileri yazıp kaydet demek. Sonrasında editör onaylamasına geçecektir. Editörlerimizin bilgilerinizi onaylaması içinse şu bilgilere dikkat etmelisiniz.

  1. Kesinlikle oyun diyalogları dışında küfür bulundurmamalısınız.
  2. Öznel düşüncelere yer verilmemelisiniz.
  3. Eğer bir karakter sayfası düzenliyorsanız senaryoyu atlayarak yazmamalısınız.
  4. Yanlış bilgi vermemelisiniz.
  5. İngilizce veya Türkçe dışında başka bir dil kullanmamalısınız.
  6. Zaten olan bir bilgiyi silip baştan yazmamalısınız.

​Eğer bu kurallara uyarsanız bilgileriniz kısa sürede editör onayından geçip diğer insanların hizmetine sunulacaktır. İyi Günler, İyi Eğlenceler

AYIN KARAKTERİ
2

Niko Bellic

Son zamanların en gözde GTA Serisi oyunu GTA 4'ün baş karakteridir Niko Bellic. Kısaca bahsetmek gerekirse gençliğini savaş yıllarında harcamış, asi, Doğu Avrupa'lı birisidir. Hangi ülkede doğduğu bilinmez. Babası kaba, bozuk ağızlı birisidir. Niko'nun Packie McReary ile bir konuşmasında Josef isimli bir kardeşi olduğu ve Bosna Savaşı sırasında öldüğü öğrenilir. GTA 4'de yönlendirdiğiniz Niko karakterinin hikayeye atılma sebebi ise savaş sırasında içinde bulunduğu 15 kişilik ekipden kurtulan 3 kişiden birinin Amerika'da yaşadığını öğrenmesidir. (1'iside kendisidir.) ve o kişiyi bulmak için Amerika'ya gelir. 

Daha ayrıntılı bilgi için Niko Bellic sayfasına bakabilirsiniz.

AYIN GTA SERİSİ OYUNU
GTA Vice City, GTA 
3

GTA Vice City Oyun Kapağı

Serisinin en gözde oyunlarından birisidir. Oyun 1980'lerin Amerika'sında geçer. 1986 Miami'si örnek alınarak tasarlanmıştır. Oyun ilk olarak 27 Ekim 2012'de Avrupa ve Avustralya'da Playstation 2 Konsolu için satışa çıkartılmıştır. Oyunda GTA 3'ün Grafik Motoru kullanılmıştır.

Daha ayrıntılı bilgi için Grand Theft Auto: Vice City sayfasına bakabilirsiniz.